Cosplaykilpailuiden ilmoittautumisia jatkettu 13.4. asti

Kirjoittanut
Rindalin

Kuva: Jenni Suominen

Desucon 2025 tapahtuman cosplaykilpailuissa on vielä tilaa ja mukaan voi ilmoittautua sunnuntai 13.4. klo 23:59 asti! Erityisesti cosplayesityskilpailussa on vielä kisapaikkoja auki. Linkit kilpailuiden sääntöihin ja päivitettyyn aikatauluun löytyy aikaisemmasta uutisesta.

Kilpailut ja niihin ilmoittautuminen

Cosplayesityskilpailussa pääset toteuttamaan 1-3 minuuttia kestävän esityksen Sibeliustalon pääsalin lavalle ja kilpailemaan parhaasta esityksestä. Kilpailuun pääset ilmoittautumaan alla olevasta linkistä.

Cosplayesityskilpailuun ilmoittautuminen

Ryhmäpukukilpailuun voit osallistua 2-4 henkilön ryhmissä ja pääset kokemaan kilpailupäivän yhdessä kavereittesi kanssa. Kilpailuun pääset ilmoittautumaan alla olevasta linkistä.

Ryhmäpukukilpailuun ilmoittautuminen

Palkinnot

Molemmista kilpailukategorioista palkitaan kolme parasta ja tuomareiden nimeämä kunniamaininta. Palkintoina on lahjakortteja mm. Eurokankaaseen ja muihin suosittuihin cosplaytarvike kauppoihin! Mahdolliset sponsorit julkaistaan myöhemmin.

 

Lähetä kommentti

Kirjoita tähän kenttään sana koulutyttöpuku. Tällä vältämme ilkeitä kommenttibotteja.
Et ole kirjautunut sisään Desuprofiiliin, joten kommenttisi lähetetään anonyyminä. Kirjaudu sisään!