Syö ja juo Desuconissa 2025

Kirjoittanut
jarnz

Kuva: Milla Köykkä

Muistathan pitää huolta itsestäsi ja jaksamisestasi syömällä ja juomalla riittävästi! Nämä saattavat helposti unohtua pitkän viikonlopun aikana.

Sibeliustalon ravintola Lastu palvelee meitä viikonlopun ajan, joten conittajan ei välttämättä tarvitse karata kauas metsästäessään itselleen murkinaa.

Lastusta saa lounasta päiväsaikaan, sekä pienempää syötävää lounasaikojen ulkopuolella.

Metsähallista voi löytää streetfood-pisteen, joka tarjoilee katuruokahenkistä suuhunpantavaa.

Jos sinulla sattuu olemaan nälän sijaan jano, ja huomaat etteivät ympäri Sibeliustaloa löytyvät vesipisteet tarjoa oikeanlaista kurkunkostuketta, löytyy Lastusta myös juotavaa moneen erilaiseen makuun.

Jos syöt omia eväitä tapahtumassa, huomioithan, että ravintola-alue on tarkoitettu vain Lastun asiakkaille. Ravintola-alueeseen kuuluvat Lastu sekä Metsähallin rajattu alue. Huolehdithan myös omista aterimista, sillä ravintolan aterimet on tarkoitettu siellä ruokaileville.

Ravintola Lastu on auki:

  • Perjantaina klo 17 - 00
  • Lauantaina klo 10 - 23, lounas tarjolla klo 11 - 17:30
  • Sunnuntaina klo 10 - 16, lounas tarjolla klo 11 - 16

Lähetä kommentti

Kirjoita tähän kenttään sana koulutyttöpuku. Tällä vältämme ilkeitä kommenttibotteja.
Et ole kirjautunut sisään Desuprofiiliin, joten kommenttisi lähetetään anonyyminä. Kirjaudu sisään!