Ohjelmakartta

Perjantai
Aika Pääsali Kuusi Puuseppä Koivu Honka Metsähalli
17.30 Avajaiset
18.00 Devilman - Kaiken se kestää, kaiken se kärsii.
Jenni Väyrynen
Hayao Miyazaki - Kuvakerronnan mestari
Gorim
Cossipirkka
Lime
18.30
19.00 Unreality: LIT
Cosplayasun viimeistelyn ABC
Lunatar, Jatek
2.5D - jotain idolin ja animehahmon välistä
Huilailee
19.30
20.00 Nahkatöiden perusteet cosplayaajille
Elina Rimpiläinen
Isao Takahata ja lapsuuden loppu
akadora
Youkait joukossamme
Kettu
20.30 Onigiripaja
Nelfes, Nahvi
21.00 Kiintymyksen välttely Kazuya Minekuran töissä
Mette Pesonen
Animen Rakastamisen Jatkoteoria
Lambda
21.30
22.00 Perjantai-illan musavisa: Sore ga, Musavisa Deshou
Mauno, Odyzz
Itsesidontapaja
Katka
22.30
23.00
23.30
Lauantai
Aika Pääsali Kuusi Puuseppä Koivu Honka Metsähalli
7.00 Aikaisten lintujen aamunavaus
Katariina Mäkinen
7.30
8.00
8.30
9.00
9.30
10.00
10.30
11.00 Dai Sato: Animehittejä kynäilemässä
Hahmotyöpaja
Sagacosplay
11.30 Eunyoung Choi - Science SARU:n toinen puolisko
Laorlan, mansikka
Re:Zero ja otakun sielunmaisema
Rashkul
12.00
12.30
13.00 Free! Dive to the Future – Kolmas kerta toden sanoo?
airinpie
Itsetuhoinen velhon morsian
Tube
Kaaoscosplay
Jallematsu, Sukkapuikko, Nominomps, Teepurkki
Desudeitti
Harri, Tiia
13.30
14.00
14.30 Leiki kiltisti – Gegege no Kitarou 2018
Nita Lohi
Klassikkomangasta moderniksi animeksi – Devilman ja Banana Fish
maipon
15.00
15.30 Harrastuksena keräilynuket -keskustelupiiri
Jussi Parkkinen, Myrsky Niemeläinen, Oona
16.00 Joohatsu - Äärimmäiselle Tielle Haihtuneet
Mika Ketu
Bankruptcies of animation studios (In English)
Hako-san
16.30
17.00
17.30 Cosplaykisa
Maskuliinisuuskuva animessa
Mette
Coniahdistelu ja mitä sille voidaan tehdä
niidel
AMV-keskustelupiiri
Sawnah
18.00 Eläytymispelit
Hunajamansikka, Miikka Salo
18.30
19.00 Steins;Gate 0 - Kosto nörteille
Lmmz
Hahmokuvaus ja ihmisyys 3-gatsu no Lionissa
Tounis, Haider
19.30
20.00
20.30 Juoni fantasiahentaissa - myytti vai mahdollisuus?
sieppeli
Mitä he oikein tekevät? - Katsaus Japanin nettialakulttuureihin
TCE, wheelofrally
21.00
21.30
22.00 Animevisa - Viittacization
Huilailee, Hoothoot
22.30
23.00
23.30
0.00
0.30
Sunnuntai
Aika Pääsali Kuusi Puuseppä Koivu Honka Metsähalli
10.30 Ideasta esitykseksi - Cosplay-esityksen rakentaminen
Fukka
2.5D-teatteri - Animenäytelmät
Mei, Evy
Free! Dive to the Future -keskustelupiiri
Reta, Nani
11.00 AMV-kisa
Zenexi
11.30
12.00 Tunteellisen Järkevästi Romantiikasta animessa
AnimeRotta
What is "canon" these days? (In English)
walterinsect
12.30 Type-Moon -keskustelupiiri
HerrGraus
Anime-Alias
Arana, Tsubasa
13.00
13.30 10 vuotta K-Onin jälkeen
vaginabones
Dai Saton nimikirjoitustilaisuus
14.00
14.30
15.00 Tarinankerronta shounen-sarjoissa
Treyen
Rance.
Lauri Niemi
15.30
16.00
16.30 Päättäjäiset

Lauantai