Ohjelmakartta

Perjantai
Aika Pääsali Kuusi Puuseppä Koivu Honka Metsähalli
17.30 Avajaiset
18.00 Dance Dance (R)Evolution – Tanssipelaamisen tarina
Renbrandt
Tunnelmanluonti Kenji Nakamuran sarjoissa
Laorlan, mansikka
Cossi-Pirkka
Lime
Maailmanparantaminen animessa
Tomoki, jyrama
18.30 Yuuki Kaji - ääni ajan hermolla
Myy Lohi, Nita Lohi
19.00
19.30 Mohiro Kitoh ja tummien tunteiden kirjo
paru
Tunteita ja (täysiä) torvia: Hibike!! Euphonium
Hai
20.00 Onigiripaja
Nelfes, Nahvi
20.30 Vitsien peittämää: Vaikea elämä gagien takana
pantherbd
21.00 Äänimaailman vaikutus animen katselukokemukseen ja miksi siitä pitäisi välittää
Yotsureneko, miau
Vertaistukea kehnojen sarjojen seuraajille
Pieta Tuomisto, Tiinu Hämäläinen
21.30 Makoto Shinkain rakkauden risteyksessä
Isperia
22.00
22.30 Musavisa & Beyond
Haider, Gj0rk
23.00
23.30
Lauantai
Aika Pääsali Kuusi Puuseppä Koivu Honka Metsähalli
10.00 Rozen Maiden: 10 years later edition
Huilailee
Luojien oudot valinnat animessa
Ashitanojojo
10.30
11.00 Seiji Mizushima talkshow
Origamipaja – Kurki
Anna-Maija Pajanen
Eka!11! kerta
HCJorma
11.30 Arkkitehtuuri animessa
12.00
12.30
13.00 Machomiehistä muotimalleihin – JoJo’s Bizarre Adventure ja Arakin taidetyylin kehitys
akadora, Paula Rajamäki
Bändissä on kivaa! – Muusikkouden kuvaus animessa
KmyBeat
Kaaoscosplay
Sukkapuikko, Jalle, Heli Ruotsalainen, Teepurkki
Nioh-keskustelupiiri
Lambda
13.30
14.00
14.30 Mediamix: anime, manga ym. osana suurempaa kokonaisuutta
Odyzz
MECHA KULKEE PARHAITEN TEINIANGSTILLA
Arana, niidel, Kira, Lmmz
15.00 Syrjäytyneiden burgereiden Suomi
pipsusd
15.30
16.00 Doujin-kulttuuri
MAI, Lauri Niemi
Seksuaalivähemmistöt ja representaatio animessa: mahdoton yhtälö?
maipon, airinpie
16.30
17.00
17.30 Japanin kulttuurin monimuotoisuus otaku-linssien läpi
Oona Hintikka
Kunniavierasesitys: Escha Chron
18.00 Cosplay-kilpailu
Huopaiset Linehahmot -paja
Kaisa Kauppila
18.30
19.00 Macross ja kulttuurin voima
Kaltsu
Populismi animesarjoissa
Heikki Aisala
19.30
20.00 Illallinen lautapelien kanssa :D
Xenji, Allu--
20.30 Viha animessa ja mangassa
floundz, urhotus
Huumorin keinot animessa
Tounis
21.00
21.30
22.00 Myöhäisillan animevisa -Everything Flows-
Tounis, Tisku
22.30
23.00
23.30
0.00
0.30
1.00
1.30
Sunnuntai
Aika Pääsali Kuusi Puuseppä Koivu Honka Metsähalli
11.00 Itabagit: Kannettavat hahmoalttarit
suikka, nege
Buddha ja Jeesus Japanissa – Saint Young Menin uskontokuva
Effy, ShrubSparrow
OVA-anime -keskustelupiiri
Tursake, Javeliin
One Piece - Unelmien arkki
Natombrio, Kalosmax
11.30 AMV-kisa
Jefre Akemire, Superrnaive, Xenji, Zenexi
12.00 Miksi Yuri!!! on Ice on paras anime?
Hoothoot, Huilailee
Animenoita – arkkityyppi vai sillisalaatti?
Panswag, Pahatäti
12.30
13.00 Type-Moon -keskustelupiiri
HerrGraus
Worblatyöpaja
jesmo
13.30 Perhedynamiikka Mamoru Hosodan elokuvissa
outomaatti
Eroottinen cosplay Japanissa
madu
14.00
14.30
15.00 Ylivertainen ihminen
Falanukki
JUSSI KARI SHOW: HARRASTUKSESI ON HUUTISTA
niidel
Itabag-keskustelupiiri
suikka, nege
15.30
16.00
16.30 Päättäjäiset

Lauantai