Ohjelmakartta

Perjantai
Aika Pääsali Kuusi Puuseppä Koivu Honka
17.30 Avajaiset
18.00 Animea kameran linssin läpi
Laorlan, mansikka
Kun tarina ei etene - Natsume Yuujinchou
Tube
Cossi-Pirkka
Lime
18.30
19.00 Yokait joukossamme
Kettu
19.30 Cosplaypromootio Suomessa
Jatek, Luminescence, Lunatar, Miinu
Fruits Basket: Hedelmäpeli helvetistä
Hai
20.00
20.30 Onigiripaja
Nelfes, Nahvi
21.00 Vitsissä pitää tietää että Pop Team Epic
Kira, Nita Lohi
Fetissien representaatio hentaissa – eli miksi länsimainen vain on niin paljon tylsempää
JoonasD6
21.30
22.00 Itsesidontapaja
Katka
22.30
23.00
23.30
Lauantai
Aika Pääsali Kuusi Puuseppä Koivu Honka
7.00 Aikaisten lintujen aamunavaus
Katariina Mäkinen
7.30
8.00
8.30
9.00
9.30
10.00 Cosplayvalokuvauksen evoluutio
Taino, Siikakala, Violetta Marin, Kyuu Eturautti
10.30 Isähahmot shounenissa - Hyvän ja pahan tiedon puu
pantherbd
11.00
11.30 Perinteinen japanilainen musiikki tutuksi
Lasse Lehtonen
Turpaan vaan ja onnea - väkivalta animessa
niidel
12.00 Kaaoscosplay
Jallematsu, Teepurkki, Laventelimorso
12.30
13.00 Tyttöjen shoppailuopas Japaniin
alexandriel
Music Tales: Tamiya Terashima ja Kanae Nozawa
Tsumami-kukkatyöpaja
Malvien
13.30
14.00
14.30 Kuinka opiskella japania? Algoritmi kanjien opiskeluun
Aino Haavisto
Battle Angel Alita - kybersielu ja kyberruumis
Lmmz
Harrastuksena keräilynuket -keskustelupiiri
Jussi Parkkinen, Hattaraprinssi
15.00
15.30 Cosplaykisa
16.00 Ei vain romantiikkaa ja uljaita prinssejä – Otome-pelien pimeä puoli
Hana, Aysha
Vanhemman rooli Evangelionissa
Kitkat
16.30
17.00
17.30 Bokki! Golden Kamuyn mahtavat miehet
Extended_Feline, jyrque
Katsomisen arvoista - kunniakas paluu
Huilailee, Noora Kalliomäki, Gorim
AMV-keskustelupiiri
Sawnah, Kira
18.00
18.30
19.00 Kanae Nozawa & Tamiya Terashima - Erhukonsertti
Kirjastojen asukkaat - kirjastot ja niiden käyttäjät animessa
nemoria
Metaforinen kerronta Monogatari-sarjassa
Mette
Keskustellaan Kausianimeista
Lambda
19.30
20.00 Japanilaisia kauhutarinoita
Hako-san
20.30 Prince of Tennis - Vaikeuksien kautta voittoon
Luova Ruho
Poikien romanssisarjat
Tounis
21.00
21.30
22.00 Ultimaattinen animevisailu
Sofia Viikki, Elena, Miranda
22.30
23.00
23.30
Sunnuntai
Aika Pääsali Kuusi Puuseppä Koivu Honka
11.00 AMV-kilpailu
Zenexi
Lumoavat temppelinaiset
Pahatäti, Panswag
Näin piirrät päähuivin
Mellu
Cosplayn kuviot
Rindalin
11.30
12.00 Äiti rakas
Jenni Väyrynen
Tuotantoportaan tarinoita: Naokado Fujiyama
12.30 Type-Moon -keskustelupiiri
HerrGraus
13.00 Worblatyöpaja
jesmo
13.30 Animen taisho-kausi
Hoothoot
Kunniavieraiden nimikirjoitustilaisuus
14.00
14.30
15.00 Tosielämän mechat: historia, nykyhetki ja tulevaisuus
Naskali
Japanin Itsepuolustusvoimat mangan kertomana
Krigsi
Anime-Alias
Arana, Tsubasa
15.30
16.00
16.30 Päättäjäiset

Lauantai