Kehittyvien conien Suomi ry:lle uusi puheenjohtaja ja hallitus

Kirjoittanut
Ana

Animecon-viikonlopun lauantaina 16.7. pidettiin Turussa Desuconia, DesuTalksia ja DesuCruisea järjestävän Kehittyvien conien Suomi ry:n sääntömääräinen vuosikokous. Kokouksessa päätettiin tulevasta toiminnasta aina elokuulle 2012 saakka ja valittiin yhdistykselle uusi puheenjohtaja sekä hallitus.

Yhdistyksen puheenjohtajana ja Desuconin pääjärjestäjänä vuodesta 2008 toiminut Jussi "niidel" Kari ei asettunut ehdokkaaksi puheenjohtajaäänestykseen. Yhdistyksen seuraavaksi puheenjohtajaksi valittiin vuodesta 2008 Desuconin talousvastaavana ja yhdistyksen rahastonhoitajana toiminut Antti "Ana" Myyrä.

Yhdistyksen hallitukseen tulevalle kaudelle (1.9.2011-31.8.2012) valittiin Maria "Edeae/Ilona" Parviainen, Johanna "huilailee" Kunttu, Noora "chinor" Rytkönen, Riku "jakoavain" Mikkonen ja Pekka "Rashkul" Myller.

Uuden hallituksen ensimmäisenä tehtävänä on uuden vastaavatiimin kokoaminen ensi vuonna pidettäville, tammikuussa ensimmäistä kertaa järjestettävälle Desucon Frostbitelle ja kesäkuussa neljättä kertaa järjestettävälle Desuconille. Tekemisestä kiinnostuneiden ja mukaan Desuconin järjestämiseen haluavien kannattaa olla yhteydessä puheenjohtajaan sähköpostitse osoitteella ana@desucon.fi, puhelimitse numeroon 050 411 4478 tai IRCnetissä nimimerkille Ana_. Yhteyttä kannattaa ottaa pikimmiten.

Kahden Desuconin lisäksi kuluvan vuoden syksyllä järjestetään jo toistamiseen yksipäiväinen asialliseen puheohjelmaan keskittyvä DesuTalks-tapahtuma ja maalis-huhtikuussa jälleen asiattomampaan ohjelmaan painottuva, tällä kertaa Tukholmaan suuntautuva DesuCruise.

Kommentit

Otakusorsa
Niidel riisui desu-kruunun| Viihde | Iltalehti.fi

Lähetä kommentti

Kirjoita tähän kenttään sana koulutyttöpuku. Tällä vältämme ilkeitä kommenttibotteja.
Et ole kirjautunut sisään DesuProfiiliin, joten kommenttisi lähetetään anonyyminä. Kirjaudu sisään!